Panská skála - je pozůstatkem nevelkého čedičového návrší 597m vyčnívajícího z náhorní plošiny mezi Kamenickým Šenovem a Práchní. Určitě Vám bude známá, natačelo se zde několik scén Pyšné princezny.
pans0f02

Pustý zámek Fredevald - v roce 1956 byl vyhlášen přírodní památkou. Nevede k němu žádná ze značených turistických cest, prochází tudy ale naučná stezka Okolím Studence.
pusz0f03

Kamenický Šenov- sklárny s možností exkurzí a zakoupení originálních výrobků z rukou šikovných šenovských řemeslníků a výtvarníků.
20130914_164723

Muzejní železnice - malebná muzejní železnice z České Kamenice do Kamenického Šenova
senov-motorak

Benešov nad Ploučnicí - komplex dvou samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního a přilehlý farní kostel Narození Pany Marie.
1csright_1

Dolský mlýn - romantický Dolský mlýn naleznete na soutoku řeky Kamenice a Jetřichovské Bělé. Zřícenina pochází z roku 1515. Byla zde také natáčena Pyšná princezna a pohádka Peklo s princeznou. 500 metrů odtud je památný strom (Královský smrk s obvodem kmene 3 m - 180 let starý).
IMGP0483

Soutěsky Kamenice u Hřenska - jedna z hlavních atrakcí Českého Švýcarska začíná v severní části obce Srbská Kamenice a končí v Hřensku, kde se říčka Kamenice vlévá do Labe. Ve směru od Hřenska proti proudu Kamenice se nachází dvě nejnavštěvovanější soutěsky Tichá a Divoká s plavbou na lodičkách, na které navazují soutěska Ve Strži a Srbskokamenická.
soutesky-kamenice10

Úštěk - Pekelné sklepy - Muzeum čertů v protorách gotického podzemí, dále je v muzeu k vidění expozice dřevěných soch, grafik a ilustrací čertů a pohyblivý čertí obraz.
6_Lucifer

Jetřichovické vyhlídky - lokalita v Národním parku České Švýcarsko. Jejími dominantami jsou Mariina skálaVilemínina stěnaRudolfův kámen (Ostroh), skalní převis Balzerovo ležení (Tetřevna), Malá Pravčická brána a pozůstatky skalních hrádků Šaunštejn a Falkenštejn. Oblast Jetřichovických vyhlídek je turisticky značně navštěvována, v roce 2013 šlo o sedmou nejnavštěvovanější přírodní památku v ČR. Mariina skála měří 428 m n. m. a nabízí výhled až do Saského Švýcarska a na východě na Lužické hory. Vilemínina stěna má vrchol ve výšce 439 m n. m. Byla pojmenována po manželce knížete Rudolfa Kinského.
mariina vyhlidka - Otakar Haška 1

Sklárna AJETO - využijte jedinečné příležitosti a prohlídněte si sklárnu se sklářskou hutí v Lindavě zblízka na vlastní oči. Naskytne se vám unikátní příležitost pozorovat při odborném výkladu, jak se žhavá tekutá skleněná hmota v rukou sklářských mistrů mění v křehkou krásu.
Kdo neodolá, může si dokonce práci sklářů vyzkoušet a pomocí sklářské píšťaly si vytvoří svůj první exkluzivní skleněný výrobek.
Své zážitky poté můžete "vstřebat" u příjemného občerstvení ve stylové Sklářské krčmě Ajeto nacházející se přímo v areálu sklárny. Jako vzpomínku na nevšední zážitky si zde určitě vyberete i skleněný suvenýr od sklářů z Ajeta.
IMG_4174

Sklářská restaurace Nový Bor - unikátně propojená restaurace se sklářskou dílnou. Ochutnejte výborné jídlo a přitom obdivujte sklářské mistry při práci.
rest7