Panská skála - je pozůstatkem nevelkého čedičového návrší 597m vyčnívajícího z náhorní plošiny mezi Kamenickým Šenovem a Práchní. Určitě Vám bude známá, natačelo se zde několik scén Pyšné princezny.
pans0f02

Pustý zámek Fredevald - v roce 1956 byl vyhlášen přírodní památkou. Nevede k němu žádná ze značených turistických cest, prochází tudy ale naučná stezka Okolím Studence.
pusz0f03

Kamenický Šenov- sklárny s možností exkurzí a zakoupení originálních výrobků z rukou šikovných šenovských řemeslníků a výtvarníků.
20130914_164723

Muzejní železnice - malebná muzejní železnice z České Kamenice do Kamenického Šenova
senov-motorak

Benešov nad Ploučnicí - komplex dvou samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního a přilehlý farní kostel Narození Pany Marie.
1csright_1

Dolský mlýn - romantický Dolský mlýn naleznete na soutoku řeky Kamenice a Jetřichovské Bělé. Zřícenina pochází z roku 1515. Byla zde také natáčena Pyšná princezna a pohádka Peklo s princeznou. 500 metrů odtud je památný strom (Královský smrk s obvodem kmene 3 m - 180 let starý).
IMGP0483

Soutěsky Kamenice u Hřenska - jedna z hlavních atrakcí Českého Švýcarska začíná v severní části obce Srbská Kamenice a končí v Hřensku, kde se říčka Kamenice vlévá do Labe. Ve směru od Hřenska proti proudu Kamenice se nachází dvě nejnavštěvovanější soutěsky Tichá a Divoká s plavbou na lodičkách, na které navazují soutěska Ve Strži a Srbskokamenická.
soutesky-kamenice10

Úštěk - Pekelné sklepy - Muzeum čertů v protorách gotického podzemí, dále je v muzeu k vidění expozice dřevěných soch, grafik a ilustrací čertů a pohyblivý čertí obraz.
6_Lucifer